Jesteś tutaj: Start / Edukacja Przyszłości

Edukacja Przyszłości

• Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

#Edukacja Przyszłości Jaworznoto program wspierający indywidualny rozwój najmłodszych mieszkańców realizowany w szkołach i przedszkolach naszego miasta. Jego kluczowym elementem jest badanie i obserwacja predyspozycji i uzdolnień dzieci
i młodzieży. Wspólnie dbamy, by odkryte talenty, zainteresowania, pomysły i pasje mogły być wspierane i rozwijane dzięki rodzicom i opiekunom oraz poprzez lokalne instytucje, ośrodki i kluby.

Realizację tego ważnego zadania wspomaga miejska oferta Rozwiń Swój Talent będąca ogólnodostępnym i wygodnym w użyciu informatorem online o dedykowanych, pozaszkolnych i pozaprzedszkolnych zajęciach, warsztatach, kursach i treningach rozwijających indywidualne uzdolnienia i predyspozycje najmłodszych Jaworznian.

„Lego Education daje dzieciom pewność podejmowania ryzyka intelektualnego”.

Wspólnie z Kamilem Banasikiem, uczeniem ZSP nr 3 w Jaworznie i pasjonatem klocków Lego wprowadzamy do Naszego przedszkola naukę poprzez zabawę, wykorzystując klocki Lego Education i robota Photona. Nauczanie poprzez zabawę wpiera rozwój kompetencji językowych i matematycznych w sposób zintegrowany, a także wzmacnia u dzieci umiejętności społeczne, emocjonalne, fizyczne i kreatywne. Wdrażane innowacyjne działania edukacyjne zachęcają najmłodszych do podejmowania twórczej aktywności i stanowią przystępne wprowadzenie w świat matematycznych pojęć, kodowania i przedmiotów STEM ( nauka, technologia, inżynieria, matematyka). Nasze warsztaty z zakresu Kreatywnej matematyki to doskonały sposób na rozwijanie kompetencji przyszłości - analityczne myślenie, negocjowanie, dostosowywanie się do nowych zasad, ponowna próba, gdy coś nie pójdzie zgodnie z planem, to umiejętności, które będą towarzyszyć dzieciom przez całe życie.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: